Nawigacja

  • Funkcjonowanie przedszkola

    Informujemy, iż od 8 czerwca Przedszkole Nr 16 przy ul. Robotniczej 6 będzie otwarte. Zapisane dzieci przychodzą do przedszkola.

  • Zawieszenie zajęć

    Informujemy, iż zawieszenie zajęć w przedszkolu zostało przedłużone do 5 czerwca.

  • Deklaracje rodziców

    Informujemy rodziców, iż w przypadku konieczności posyłania dziecka do przedszkola prosimy o wypełnienie zał. nr 3 do procedur obowiązujących w przedszkolu i przesłanie zdjęcia lub skanu na adres e-mail : sekretariat@zsp6.gliwice.eu w możliwie jak najkrótszym terminie. Jeżeli dojdzie do otwarcia placówki najpierw będzie otwarte przedszkole przy ul. Robotniczej (również dla dzieci ze Sportowej). Oryginały dokumentów wraz z ośwaidczeniem i deklaracją (zał. nr 1 i 2) należy dostarczyć w dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola. O wszelkich zmianach i podejmowanych decyzjach będziemy informować na bieżąco. 

    Dyrektor przedszkola

  • Wytyczne GIS z dnia 4 maja 2020 r.

  • Zawieszenie zajęć

    Informujemy rodziców, iż od 6 do 15 maja na wniosek dyrektora i za zgodą organu prowadzącego są zawieszone zajęcia w przedszkolu.

     

    Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (Dz.U. 2003 Nr 6, poz. 69 z późn. zm.).

  • Wnioski o przyjęcia kandydata

    W związku z wydłużeniem okresu zawieszenia zajęć w szkołach i przedszkolach informujemy, iż harmonogram dotyczący rekrutacji zostaje utrzymany tj. etap zbierania wniosków do 8 kwietnia.

    Rodzice mogą przesyłać dokumentację na skrzynkę placówki tj. sekretariat@zsp6.gliwice.eu, w formie skanów lub fotografii dokumentów (z koniecznością późniejszego dostarczenia dokumentów w oryginale). W placówce przy wejściu będzie skrzynka do której można wrzucić wypełniony wniosek (bez kontaktu z innymi osobami). W sprawie złożonych wniosków komisja będzie kontaktować się telefonicznie. Wnioski można składać w Przedszkolu nr 16 przy ul. Robotniczej 6 w godz. od 9 do 14 od 26 marca do 08 kwietnia. tel. 32/231-25-63

     

  • Zasady rektutacji 2020/21

    Zasady rekrutacji do Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

    nr 6 Przedszkole Miejskie nr 16

    na rok szkolny 2020/2021

     

    opracowano na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r.
    Prawo oświatowe  (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 996)

    Ilekroć jest mowa o:

    • przedszkolu  należy przez to rozumieć także oddział przedszkolny w szkole podstawowej;
    • rodzicach  należy przez to rozumieć również opiekunów prawnych.

     

    W postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice biorą udział:

    • dzieci urodzone w latach 2014 – 2017;
    • dzieci z rocznika 2013, którym na podstawie opinii poradni psychologiczno – pedagogicznej dyrektor szkoły podstawowej w obwodzie której dziecko mieszka, na wniosek rodziców, odroczył rozpoczęcie spełnianie przez dziecko obowiązku szkolnego. Szczegółowe zasady odroczenia od obowiązku szkolnego uregulowane są w art. 32 i 38 ustawy Prawo oświatowe.

    Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli odbywa się na wolne miejsca
    oraz obejmuje wyłącznie dzieci zamieszkałe w Gliwicach.

    Przez miejsce zamieszkania dziecka należy rozumieć miejscowość, w której dziecko przebywa z zamiarem stałego pobytu, zgodnie z art. 25 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 1025). W szczególności miejscem zamieszkania dziecka pozostającego pod władzą rodzicielską jest miejsce zamieszkania rodziców albo tego z rodziców, któremu wyłącznie przysługuje władza rodzicielska lub któremu zostało powierzone wykonywanie władzy rodzicielskiej (art. 26 § 1 Kodeksu cywilnego).

    Uwaga!

    Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.

    Kontynuacja wychowania przedszkolnego

    Rodzice dzieci uczęszczających do ZSP 6 w roku szkolnym 2019/2020 składają deklarację  o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020, w terminie:

     

    05.03.2020r.
     

     

    Podstawowe postępowanie rekrutacyjne

    Kandydaci biorący udział w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do przedszkoli przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie.

    KRYTERIA PRZYJĘĆ

    W pierwszej kolejności – zgodnie z art. 131 ust. 2 ustawy Prawo oświatowe brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria ustawowe:

    1. wielodzietność rodziny kandydata,
    2. niepełnosprawność kandydata,
    3. niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata,
    4. niepełnosprawność obojga rodziców kandydata,
    5. niepełnosprawność rodzeństwa kandydata,
    6. samotne wychowywanie kandydata w rodzinie,
    7. objęcie kandydata pieczą zastępczą.

    Każde z wyżej wymienionych kryteriów ma jednakową wartość.

    Dokumenty potwierdzające spełnienie ww. to odpowiednio:

      1. oświadczenie o wielodzietności rodziny kandydata;
      2. orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu
        na niepełnosprawność, orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych;
      3. prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem;
      4. dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

     

    Dokumenty są składane w oryginale, notarialnie poświadczonej kopii albo w postaci urzędowo poświadczonego zgodnie z art. 76a § 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego odpisu lub wyciągu z dokumentu.

    Dokumenty mogą być składane także w postaci kopii poświadczonej za zgodność
    z oryginałem przez rodzica kandydata.

    Oświadczenia składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

    Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia” (art. 150 ust. 6 Ustawy  z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe).

     

    W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu placówka nadal dysponuje wolnymi miejscami, brane są pod uwagę kryteria lokalne określone na podstawie uchwały
    nr XXIV/609/2017 Rady Miasta  Gliwice z dnia 30 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów naboru do przedszkoli prowadzonych przez Miasto Gliwice na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentów niezbędnych do potwierdzania tych kryteriów.

     

    Rekrutacja do przedszkoli publicznych na rok szkolny 2020/2021 odbywa się przy wsparciu systemu elektronicznego.

    Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez dyrektora przedszkola.

     

    12 marca 2020 r. o godz. 9:00  zostanie uruchomiona strona internetowa, na której zamieszczony będzie:

    - informator zawierający oferty przedszkoli;

    - wniosek o przyjęcie kandydata;

    - instrukcja wypełnienia wniosku w formie elektronicznej.

     

    Link do strony:

     

    https://gliwice.przedszkola.vnabor.pl

     

    Wniosek będzie można wygenerować w systemie  do 26 marca 2020 r.

     

    Wniosek o przyjęcie do przedszkola

    Rodzice mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do 3 przedszkoli miejskich prowadzonych Miasto Gliwice. Przed wypełnieniem wniosku należy zapoznać się z ofertą placówek.

    Rodzice układają listę wybranych placówek w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych.

    Rodzice, którzy korzystają z Internetu:

    • wypełnią w systemie informatycznym wniosek o przyjęcie kandydata;
    • drukują wypełniony wniosek i po podpisaniu, składają go wyłącznie w  placówce wskazanej na 1 miejscu we wniosku.

    Rodzice, którzy nie korzystają z Internetu (lub nie maja możliwości wydrukowania wniosku):

    • pobierają wniosek w dowolnym przedszkolu miejskim, wypełniają go odręcznie i po podpisaniu składają go wyłącznie w placówce wskazanej na 1 miejscu we wniosku;
    • informacje zawarte we wniosku wprowadza do systemu informatycznego pracownik przedszkola miejskiego.

    Do wniosku rodzice / prawni opiekunowie dołączają wymagane, określone
    w ustawie kopie poświadczone za zgodność z oryginałem lub oryginały dokumentów potwierdzających spełnienie danych kryteriów.

    Wypełniony wniosek podpisują oboje rodzice dziecka. Złożone podpisy są potwierdzeniem zgodności informacji zawartych we wniosku ze stanem faktycznym.

    Uwaga! Niezłożenie papierowej wersji wniosku (wydrukowanego z systemu lub wypełnionego ręcznie) wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie kryteriów
    w przedszkolu pierwszego wyboru w terminie oznacza, że dziecko nie weźmie udziału w rekrutacji.

    Przedszkole będzie przyjmować wnioski w terminie:

    od 12.03.2020r. r. od godz. 9.00 do 26.03.2020r. do godz. 15.00

    Weryfikacja wniosków

    Wnioski weryfikuje komisja rekrutacyjna.

    Przewodniczący komisji rekrutacyjnej może:

    • żądać od rodziców / prawnych opiekunów przedstawienia dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach (przewodniczący wyznacza termin przedstawienia dokumentów);
    • zwrócić się do Prezydenta Miasta Gliwice o potwierdzenie okoliczności zawartych
      w oświadczeniach. Prezydent w celu potwierdzenia okoliczności zawartych w oświadczeniach korzysta z informacji, do których ma dostęp z urzędu, może wystąpić do instytucji publicznych o udzielenie informacji, może zlecić przeprowadzenie wywiadu, aby zweryfikować oświadczenie  o samotnym wychowywaniu dziecka. Do wywiadu stosuje się odpowiednio przepisy dotyczące rodzinnego wywiadu środowiskowego przeprowadzanego w celu ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego, o którym mowa w ustawie z dnia 11 lutego 2016 r. o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci.

    Po weryfikacji wniosków:

    1. 16 kwietnia 2020 r. o godz. 9:00 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości wyniki postępowania rekrutacyjnego w formie listy uszeregowanej alfabetycznie kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
    2. Rodzice kandydatów zakwalifikowanych w terminie od 16 kwietnia 2020 r. od godz. 9.00 do 27 kwietnia 2020 r. do godz. 15:00 zobowiązani są, do złożenia potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola miejskiego,
      do którego kandydat został zakwalifikowany. Nie potwierdzenie w terminie woli przyjęcia będzie traktowane jako rezygnacja z przyjęcia kandydata do danej placówki.
    3. 28 kwietnia 2020 r. o godz. 9:00 komisja rekrutacyjna poda do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych oraz informację o liczbie wolnych miejsc lub ich braku.  

    Listy umieszczone zostaną w siedzibie danej placówki.

     

    Tryb odwoławczy

    Rodzice dzieci, które nie zostały przyjęte mogą:

    1. wnioskować do komisji rekrutacyjnej o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do danego przedszkola miejskiego w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych,
    2. wnieść do dyrektora przedszkola miejskiego odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia,
    3. na rozstrzygnięcie dyrektora danego przedszkola miejskiego złożyć skargę do sądu administracyjnego.

    Dane osobowe

    Dane osobowe kandydatów zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w danym przedszkolu miejskim.

    Dane osobowe kandydatów nieprzyjętych zgromadzone w celach postępowania rekrutacyjnego są przechowywane w przedszkolu miejskim, które przeprowadzało postępowanie rekrutacyjne przez okres roku, chyba że na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola miejskiego została wniesiona skarga do sądu administracyjnego
    i postępowanie nie zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.

    W celu zapewnienia dziecku podczas pobytu w publicznym przedszkolu odpowiedniej opieki, odżywiania oraz metod opiekuńczo-wychowawczych rodzic dziecka przekazuje dyrektorowi przedszkola uznane przez niego za istotne dane o stanie zdrowia, stosowanej diecie i rozwoju psychofizycznym dziecka.

     

     

     

     

     

     

  • Zawieszenie zajęć

    Szanowni Państwo
    Zgodnie z zaleceniami następuje zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, żłobkach od 12 marca do 25 marca 2020 r., z czego pierwsze dwa dni (czwartek i piątek, 12-13 marca) to okres przejściowy. W okresie przejściowym w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie zajęcia opiekuńcze.
    Od poniedziałku, 16 marca br. zajęcia zostają zawieszone. Uczniowie nie przychodzą do przedszkola, szkoły, placówki oświatowej.
    Działamy zapobiegająco i profilaktycznie. Dzięki takim działaniom ograniczymy w Polsce duże skupiska ludzi. Im mniej ludzi w jednym miejscu, tym mniejsze szanse na szybkie rozprzestrzenianie się koronawirusa lub innych wirusów. Stąd decyzja o ograniczeniu miejsc pełnych ludzi, żebyśmy mogli działać zapobiegawczo.
    Dzięki tzw. specustawie - specjalnej ustawie dotyczącej szczególnych rozwiązań w walce z epidemią koronawirusa rodzicom dzieci w wieku do lat 8, będzie przysługiwał dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego.
    Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych).

    W czwartek i piątek nauczyciele są w pracy zgonie z planem
     i prowadzą zajęcia opiekuńcze dla uczniów, którzy przyjdą do szkoły lub przedszkola.

    Z poważaniem
    Urszula Więckowska - dyrektor ZSP6
    Lucyna Wiendlocha - wicedyrektor ZSP6
    Michalina Jodłowska Żyła -wicedyrektor ZSP6

  • Koronawirus

    Co musisz wiedzieć o koronawirusie

    Informacja dla osób powracających z północnych Włoch, Chin, Korei Południowej, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu

    Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to

    lub

    • zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.

    Czym jest koronawirus?

    Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

    Jak często występują objawy?

    Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

    Kto jest najbardziej narażony?

    Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

    Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

    Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

    Gdzie do tej pory stwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem?

    Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oceanii i Ameryki Północnej i zakaziły (np. w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii) kolejne osoby.

    ZALECENIA

    Często myj ręce

    Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
    Dlaczego? Mycie rąk ww. metodami zabija wirusa, jeśli znajduje się on na rękach.

     

    Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

    Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu – płynów/żeli na bazie alkoholu (min. 60%).
    Dlaczego? Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i wirusów. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby. 

    Zachowaj bezpieczną odległość

    Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.
    Dlaczego? Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

    Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

    Dlaczego? Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa z powierzchni na siebie.

    Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej

    Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie tutaj.
    Dlaczego? Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazama).

    Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin

    Jeśli masz łagodne objawy ze strony układu oddechowego i nie podróżowałeś do Chin, pamiętaj o stosowaniu podstawowych zasad ochrony podczas kaszlu, kichania oraz higieny rąk i pozostań w domu do czasu powrotu do zdrowia, jeśli to możliwe.

    Chroń siebie i innych przed zachorowaniem

    Podejrzenie zakażenie SARS-Cov-2 jest powiązane:
    – z podróżowaniem po obszarze Chin, w którym zgłoszono przypadki zakażenia SARS-Cov-2,
    lub
    – bliskim kontaktem z kimś, kto podróżował po Chinach i ma objawy ze strony układu oddechowego.

    Zachęcamy do zapoznania się informacjami zamieszczanymi  na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego, m.in. z „Komunikatem dla podróżujących”, „Zasadami postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV MEDYCZNE”oraz „Zasadami  postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV W PODRÓŻY LOTNICZEJ ”. 

    Maseczki

    Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

    Noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się niektórych chorób układu oddechowego.  Jednak stosowanie samej maseczki nie gwarantuje powstrzymania infekcji i powinno być połączone ze stosowaniem innych środków zapobiegawczych, w tym higieną rąk i zasadami ochrony podczas kaszlu czy kichania (patrz wyżej) oraz unikaniem bliskiego kontaktu z innymi ludźmi (co najmniej 1 metr odległości). Światowa Organizacja Zdrowia doradza racjonalne stosowanie maseczek.

    Używaj maseczek tylko wtedy, gdy masz objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie), podejrzewasz u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujesz się osobą z podejrzeniem infekcji SARS-Cov-2.

    Sprzęt ochrony układu oddechowego powinien być oznakowany znakiem CE, który potwierdza, że został prawidłowo zaprojektowany i skonstruowany, wykonany z właściwych materiałów.

     

     

  • Audycja Muzyczna

    W dniu 10.03.2020r. (wtorek) o godzinie 10.30 odbędzie się w naszym przedszkolu Audycja Muzyczna pt. „Instrumenty ludowe”. Koszt audycji to    5 zł od dziecka. Prosimy o wpłacanie pieniędzy do wychowawców grup do dnia 09.03.2020r.

  • Uwaga

    Informujemy Rodziców, że wszystkie sprawy
    i pytania dotyczące rachunków i płatności za przedszkole proszę kierować do Pani referent Teresy Mrowiec.

    Pani Teresa Mrowiec jest do Państwa dyspozycji:

    - w placówce przy ul. Robotniczej 6
    w poniedziałki, czwartki i piątki w godz. 700-1500 tel. 32 231 25 63

    - w placówce przy ul. Sportowej 17 we wtorki i środy w godz. 700-1500 tel. 32 231 09 62 wew. 23

  • OGŁOSZENIE.

     

    Dnia 17.02.2020r. odbędzie się w naszym przedszkolu „Bal Karnawałowy”. Prosimy rodziców o wcześniejsze przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.

  • Dzień Babci i Dziadka

    Dnia 28.01.2020r. ( wtorek) o godzinie 9.30 odbędzie się „Dzień Babci i Dziadka” w grupie „Nutki”, a o godzinie 10.00
    w grupie „Bemolki”. Natomiast dnia 31.01.2020r.( piątek) o godzinie 9.30 uroczystośc z tej okazji odbędzie się
    w grupie „Plastusie”, a o 10.00 w grupie „Chochliki”. Prosimy, aby w tych dniach dzieci ubrane były na galowo lub w stroje polecone przez wychowawcę.

  • Dyżury wakacyjne

     

    Dyżury wakacyjne przedszkoli miejskich oraz oddziałów przedszkolnych

    w szkołach podstawowych w miesiącu lipiec, sierpień 2019r.


     

    1. Dyżur wakacyjny prowadzi Przedszkole Miejskie nr 16 przy ul. Robotniczej 6 w miesiącu sierpniu

    2. Zapisy do placówek dyżurujących w okresie wakacyjnym trwają do 31 maja 2018 roku.

     

    1. Rodzice (opiekunowie prawni) dokonują zapisu dziecka na dyżur wakacyjny w wybranym, spośród wskazanych w planie dyżurów, przedszkolu miejskim / szkole z oddziałami przedszkolnymi.

     

    1. Przy zapisie dziecka, rodzice (opiekunowie prawni) składają wypełnioną kartę zgłoszenia na dyżur wakacyjny w wybranej placówce dyżurującej. Formularz karty zgłoszenia należy pobrać
      w przedszkolu/placówce prowadzącej oddziały przedszkolne, do której uczęszcza dziecko
      w trakcie roku szkolnego 2018/2019.

     

    1. Liczbę miejsc oraz szczegółowe zasady organizacji dyżuru wakacyjnego określa dyrektor placówki dyżurującej.

     

     

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA w naszym przedszkolu odbędzie się w dwóch terminach.

    Dnia 18.01.2019r. (piątek) o godzinie 9.30 uroczystość odbędzie się
    w grupie „Chochliki”, a o godzinie
    10.00 w grupie „Nutki”.

    Natomiast dnia 23.01.2019r. (środa) o godzinie 9.30 w grupie „Plastusie”, a  o godzinie 10.00
    w grupie „Bemolki”.

  • BAL KARNAWAŁOWY

    Dnia 17.01.2019r. odbędzie się BAL KARNAWAŁOWY w naszym przedszkolu, który będzie trwał od godziny 9.30 do 13.00. O godzinie 9.00, tuż przed balem będą w tym dniu robione zdjęcia. Prosimy, aby dzieci były ubrane w stroje karnawałowe.

  • OGŁOSZENIE

    Informujemy, że w bieżącym roku szkolnym „Spotkania choinkowe” w młodszych grupach i „Jasełka”
    w starszych grupach odbędą się w następujących terminach:

    1. Dnia 14.12.2018r. o godzinie 9.30 w grupie „Chochliki” ( od p.Moniki), a o 10.00 w grupie „Nutki” ( od p.Heleny)
    2. Dnia 19.12.2018r. o godzinie 9.30 w grupie „Plastusie” ( od p.Małgosi), a o 10.00 w grupie „Bemolki” ( od p.Sylwii)
  • Spotkanie z Mikołajem

    Informujemy, że Mikołaj odwiedzi dzieci z naszego przedszkola dnia 05.12.2018r.

  • Warsztaty

    OGŁOSZENIE

    Dnia 3.12.2018r. o godzinie 10.00 odbędą się warsztaty dla dzieci w ramach projektu „Pierwsza pomoc na wesoło”. Prosimy o wpłatę 3 zł za każde dziecko biorące w nich udział do 02.12.2018r.

Aktualności

Kontakt

  • Przedszkole Miejskie Nr 16 w Gliwicach
    Przedszkole Miejskie Nr 16 w Gliwicach, ul. Sportowa 17
  • 32 231 09 62

Galeria zdjęć