O przedszkolu

Nasze przedszkole od września 2015r. znajduje się w dwóch budynkach: Przy ul. Sportowej 17 oraz przy ul. Robotniczej 6. Przedszkole przy ul. Sportowej 17 znajduje się w odległości około 2 km od centrum miasta. Mieści się w wolnostojącym, jednokondygnacyjnym budynku, budowanym na potrzeby przedszkola.

Oddane zostało do użytku w latach 50-tych. Położone jest w środku osiedla mieszkaniowego z dala od ruchliwych tras i hałasu miejskiego.

Budynek przedszkola otoczony jest dużym ogrodem, w którym znajduje się dużo zieleni, od południowej strony znajduje się plac zabaw wyposażony w urządzenia do zabaw i zajęć. Przedszkole cieszy się dobrą opinią wśród społeczności lokalnej.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

Organizowane są zajęcia dodatkowe: j.angielski, logopedia i religia, które nie kolidują z realizacją podstawy programowej i są bezpłatnepłatne. W grupach młodszych j. angielski jest po podstawie programowej.

Przedszkole posiada  sale dydaktyczne, kuchnię, szatnię, łazienki.

Organizuje wiele ciekawych imprez: Pożegnanie jesieni, Andrzejki, Mikołajki, Jasełka, Spotkania opłatkowe, Wigilia, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Powitanie wiosny, Zajączek, Dzień Matki i Ojca, Pikniki rodzinne, Dzień sportu oraz Uroczyste zakończenie roku szkolnego
i pożegnanie 6 – latków.

Organizowane są wyjazdy do: Kopalni Zabytkowej w Zabrzu, Muzeum Chleba w Radzionkowie, Kina „Bajka” w Gliwicach, Palmiarni, „Wiejskiej Chaty” w Bojkowie, gdzie dzieci biorą udział w zajęciach artystycznych, Skansenu w Chorzowie, a także wycieczki do sklepu, biblioteki, na pocztę. W przedszkolu odbywają się spotkania z górnikami, policjantami i artystami. Wszystko to sprzyja  pielęgnowaniu tradycji rodzinnych, regionalnych oraz umożliwia poznanie najbliższej okolicy i życia jej mieszkańców

Cały personel przedszkola stara się tworzyć miłą atmosferę współpracy z rodzicami dla dobra naszych wychowanków.

Oddziały przedszkolne przy ul. Robotniczej 6 istnieją od 2013r.,  usytuowane są w budynku Szkoły Podstawowej nr 36 im. Johna Baildona w Gliwicach.

Przedszkole mieści się w części oddzielonej od szkoły, posiada cztery sale dydaktyczne, szatnię, dwie łazienki dostosowane do potrzeb dzieci.

Na zewnątrz mieści się oddany do użytku w roku szkolnym 2014/2015 duży plac zabaw, jak również dwa boiska, z których na co dzień korzystamy. Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:30 do 16:30.

Organizowane są zajęcia dodatkowe: j.angielski, logopedia i religia, które nie kolidują z realizacją podstawy programowej i są bezpłatne. W grupie młodszej j. angielski jest po podstawie programowej.

Przedszkole organizuje wiele ciekawych imprez: Dzień Chłopca, Dzień Przedszkolaka, Dzień Pluszowego Misia, Andrzejki, Mikołajki, kiermasze świąteczne, Jasełka, Wigilia, Bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Dzień Kobiet, Powitanie wiosny, Dzień Ziemi, Szukanie Pisanek, Dzień Matki i Ojca, Festyny rodzinne, oraz Uroczyste zakończenie roku szkolnego.

Organizowane są ciekawe wycieczki, do przedszkola zapraszamy teatrzyki objazdowe, co roku gościmy w przedszkolu ludzi ciekawych zawodów: górnik, policjant, straż miejska, lekarz…

Dbamy o to, aby dzieci, które powierzają Państwo naszej opiece czuły się u nas bezpiecznie i spędzały czas w miłej, serdecznej atmosferze.

• Przedszkole Miejskie Nr 16 w Gliwicach
    Przedszkole Miejskie Nr 16 w Gliwicach, ul. Sportowa 17